Polecane informacje
Home / Informacje / Doradztwo zawodowe przez Internet

Doradztwo zawodowe przez Internet

Sieć internetowa z roku na rok zaczyna odgrywać większą rolę w naszym życiu. Wielu z nas codziennie rano siada przed komputerem i podłącza się do Internetu – żeby pracować, uczyć się, bawić, czy po prostu sprawdzić najnowsze informacje z kraju i ze świata. Internet znosi granice i niweluje wpływ czynników geograficznych na podejmowane przez nas działania. Dzięki sieci internetowej możemy pracować zdalnie choćby dla firmy znajdującej się na drugim krańcu świata, bez potrzeby przeprowadzki do innego kraju. Internet pozwala bardziej efektywnie wykonywać pewne zadania z zakresu doradztwa zawodowego. Doradcy nie muszą już skupiać się wyłącznie na jednej osobie w danej chwili w swojej pracy, ale mogą w jednym czasie obsłużyć kilka osób potrzebujących porady dotyczącej tego, jak pokierować swoim życiem zawodowym.

Doradcy przez Internet mogą dotrzeć do osób pozostających dotychczas poza ich kręgiem zainteresowania, które z uwagi na zamieszkanie np. w małych miejscowościach albo nie wiedzą, że istnieje doradztwo zawodowe, albo mają zdecydowanie utrudniony do niego dostęp. Doradztwo zawodowe wspiera proces poszukiwania swojej ścieżki kariery zawodowej i wbrew pozorom nie jest kierowane wyłącznie do osób młodych, ale i starszych. Nie jest istotne to, czy jesteśmy osobą bezrobotną, czy aktualnie pracujemy. Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu, znaleźć pracę odpowiadającą naszym kompetencjom i umiejętnościom, ale nie potrafimy podjąć żadnego realnego działania w tym kierunku, powinniśmy zwrócić się do doradcy zawodowego.

Przez Internet możemy to zrobić w kilka minut, wchodząc na forum dyskusyjne czy na chat w ramach danego serwisu doradztwa zawodowego. Porady fachowców znajdują się też w branżowych serwisach, w formie artykułów czy wywiadów. Można wiele dowiedzieć się na temat zasad planowania kariery czy poszukiwania pracy właśnie w ten sposób.

Tzw. e-doradztwo zawodowe staje się coraz bardziej popularne, także i w Polsce, zwłaszcza, że udzielając porad na odległość doradca oszczędza czas i pieniądze związane z wynajęciem dla siebie stacjonarnego biura. Przez Internet można prowadzić działania nakierowane na indywidualnych klientów, jak i klienta grupowego. Internet sprzyja swobodnej, szczerej rozmowie z osobą poszukującą pracy, dlatego też doradztwo zawodowe może być przez to bardziej efektywne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*