Polecane informacje
Home / Informacje / Najnowsze trendy w poszukiwaniu pracy zawodowej

Najnowsze trendy w poszukiwaniu pracy zawodowej

Rok 2014 nie zaczął się najlepiej dla polskiego rynku pracy. Jak na razie nie widać zdecydowanego przełomu w walce z bezrobociem. Co prawda, powstają nowe miejsca pracy, ale nadal bezrobocie rejestrowane, notowane na podstawie wyników przedstawianych przez Powiatowe Urzędy Pracy, pozostaje bardzo wysokie. Stopa bezrobocia oscyluje wokół granicy aż 14%. Ponad 2 mln dorosłych, zdolnych do pracy Polaków, nie ma zarobkowego zajęcia. Jeśli bezrobotni nie wezmą spraw w swoje ręce i nadal będą zdawali się na państwowych pośredników, będą przebywali kolejne miesiące na bezrobociu. Jakie trendy w poszukiwaniu pracy będą obowiązywały w tym roku w Polsce?

Aktywne poszukiwanie pracy w tym roku powinniśmy rozpocząć od przeredagowania na nowo swojego CV. Jeśli po kilku miesiącach poszukiwania zatrudnienia nasze CV nie zainteresowało żadnego pracodawcy na tyle, aby zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną, trudno oczekiwać, aby w najbliższym czasie coś w tej materii miało się zmienić. Interesujące, przyciągające uwagę CV jest jednym z elementów zainteresowania swoją osobą potencjalnego pracodawcy. Oryginalne CV będzie najlepszym sposobem na to, aby zdobyć pracę na stanowisku kreatywnym. Takie CV „szyte na miarę” powinni skonstruować bezrobotni poszukujący pracy w charakterze grafika komputerowego, czy w dziedzinie marketingu, gdzie wyobraźnia ma szczególne znaczenie.

CV zawsze powinno być dostosowane do oferty pracy, na którą aplikujemy. Czasem przydatne jest skorzystanie z wymyślnych form przedstawiania życiorysów, choć nie zawsze. W przypadku prostych prac wystarczające będzie CV papierowe, a nie w formie klipu wideo, który nawet przez pracodawcę może zostać nieodczytany. Rekruterzy zawsze zwracają szczególną uwagę na to, czy w CV znajduje się wykształcenie i umiejętności, dostosowane do wymagań umieszczonych w ogłoszeniu o pracę. Należy takie punkty wyeksponować, aby rekruter bez problemu mógł je zauważyć. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie pracy. Pamiętajmy, aby w CV znalazły się nasze dokładne namiary, a przede wszystkim numer telefonu komórkowego i adres e-mail, aby ułatwić z nami kontakt.

W świecie nowoczesnych technologii, w jakim żyjemy, rekrutacje wiele firm przeprowadza w trybie online. Rozmowy rekrutacyjne przeprowadzane są na wideo-chatach, dzięki czemu rekruter oszczędza czas i może przeprowadzić rekrutację o dowolnej porze, umawiając się na spotkania online z kandydatami. Nawet wówczas należy się odpowiednio przygotować do rozmowy i nade wszystko odpowiednio się na nią ubrać. Prezencja jest bardzo ważnym elementem poszukiwania pracy.

W 2014 roku specjaliści rynku pracy radzą, aby wykazywać się dużą mobilnością w poszukiwaniu pracy i proponować swoją kandydaturę nawet w firmach, położonych z dala od naszego miejsca zamieszkania. Nie musimy się przy tym od razu przeprowadzać na drugi kraniec Polski. Wielu pracodawców dostrzega już, że pracownicy zdalni mogą być mniej kosztowni, niż stacjonarni i chętnie w ten sposób zaczynają zatrudniać podwładnych.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*