Polecane informacje
Home / Informacje / Organizacja poszukiwania pracy

Organizacja poszukiwania pracy

Utrata pracy albo rozpoczęcie dorosłego życia po studiach, wymaga poszukiwania ofert pracy odpowiadających naszym oczekiwaniom i kwalifikacjom. Usystematyzowanie poszukiwania zatrudnienia często jest kluczem do sukcesu dla wszystkich bezrobotnych. Dzięki organizacji można skrócić okres poświęcony na poszukiwanie pracy. W przeciwnym wypadku bezrobotny poszukuje pracy nieco po omacku. Jeśli będzie miał szczęście, znajdzie zajęcie. Jeśli jednak szczęście mu nie dopisze, najprawdopodobniej na długo pozostanie ze statusem bezrobotnego.

Przed realnym przystąpieniem do poszukiwania pracy należy zaplanować sobie, co musimy zrobić, aby znaleźć pożądaną przez nas pracę. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania, czego szukam, gdzie powinienem, szukać pracy i w jaki sposób przystąpić do tego zadania. Każdego dnia powinniśmy spisywać, co będziemy robić. Nie możemy po prostu pójść do centrum miasta i chodzić po kolejnych firmach, w których być może zechcą przyjąć nas do pracy. Nie będziemy wówczas wiedzieć dokładnie, czym taka firma się zajmuje i jaką pracę ewentualnie moglibyśmy w niej wykonywać.

Oczywiście, osobiste odwiedziny w zakładach pracy są elementem poszukiwania zatrudnienia, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać i jak szukać. Jeśli mamy wykształcenie księgowe, możemy zanieść swoje CV wraz z listem motywacyjnym do biur rachunkowych, ale nie tylko takie firmy mogą mieć dla nas oferty pracy czy choćby stażu. Jeśli nie posiadamy doświadczenia w danym zawodzie, jaki chcielibyśmy wykonywać być może dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie bezpłatnych praktyk w jakiejś firmie. Na takie praktyki przyjmie nas większość przedsiębiorstw, a w ten sposób zdobywamy nie tylko praktyczne umiejętności, cenne w przyszłej pracy zawodowej, ale będziemy mieć szansę zatrudnienia w tej samej firmie w przyszłości, o ile sprawdzimy się w pracy, a przedsiębiorca będzie widział zapotrzebowanie na naszą pracę.

Jeśli podejdziemy w sposób zorganizowany do poszukiwania pracy i będziemy to zadanie realizować w sposób skrupulatny, będziemy mieli większe możliwości realnego znalezienia zatrudnienia. Nie będziemy też odczuwać frustracji, że żaden pracodawca do którego wysłaliśmy emailem CV z ogłoszenia o pracę, nie zgłasza się do nas z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*