Polecane informacje
Home / Bez kategorii / Praca jako opiekunka osób starszych w 2020 – czy to bezpieczne?

Praca jako opiekunka osób starszych w 2020 – czy to bezpieczne?

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy opiekunki osób starszych za granicą, ale w obliczu pandemii koronowirusa wciąż rozważasz „za” i „przeciw”? A może masz już doświadczenie jako opiekunka seniora i nie wiesz, czy bezpiecznie jest teraz powracać do podopiecznych? W obliczu pandemii koronowirusa trzeba szczególnie dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz wiedzieć, czy praca jako opiekunka osób starszych w 2020 roku jest bezpieczna, a także, jakie działania można podjąć, by taką się stała, ten artykuł pomoże znaleźć odpowiedź. Zapraszamy do lektury!

Rekrutacja, czyli zanim zostaniesz opiekunką seniora

Podejmując pracę jako opiekunka osób starszych należy zwrócić uwagę na to, by zawodowo związać się z działającym legalnie organizatorem wyjazdów. Promedica24 – lider na rynku usług opiekuńczych dla osób starszych w Niemczech, Anglii i Polsce – podkreśla, że dba o bezpieczeństwo opiekunek seniora od samego początku drogi wiodącej do podjęcia pracy. W obliczu pandemii koronowirusa kontakty bezpośrednie rekrutera z kandydatkami do pracy ograniczono do minimum. Pierwszy etap rekrutacji zwykle przeprowadzany jest telefonicznie. Jeżeli spotkanie odbywa się w biurze, w rozmowie uczestniczy jedynie rekruter oraz osoba, która chce podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Także termin i dane dotyczące wyjazdu oraz niezbędne dokumenty opisujące stan zdrowia podopiecznego przekazywane są za pośrednictwem kuriera lub elektronicznie. Na 24–48 godzin przed wyjazdem przeprowadzany jest ponowny krótki wywiad na temat tego, czy opiekunka jest zdrowa.

Bezpieczna podróż

Często to właśnie podróż do domu podopiecznego i powrót z kontraktu do Polski wzbudza największe wątpliwości opiekunek seniora. Promedica24 realizuje przejazd na kontrakt małym, firmowym busem, który przed i po każdym przejeździe jest dezynfekowany. Przed wejściem do pojazdu każdy ma mierzoną temperaturę, otrzymuje myjący żel antybakteryjny oraz zestaw kilkunastu rękawiczek jednorazowych oraz instrukcję zachowań mających na celu uniknięcie zakażenia. Przewoźnik dba o to, aby każdy pasażer czuł się komfortowo i mógł zachować bezpieczną odległość od innych osób.

Kwarantanna dla powracających zza granicy

Planując wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych wiele osób poszukuje informacji na temat kwarantanny dla powracających zza granicy. Te zasady zmieniały się już kilka razy. A jak jest obecnie? Od 4 maja 2020 r. obowiązku odbycia kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach. Oznacza to, że po przekroczeniu granicy opiekunowie i opiekunki seniora nie są poddawani obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie na terenie Polski. By uniknąć kwarantanny dla powracających z zagranicy przy przekraczaniu granicy należy przedłożyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej dokument potwierdzający cel wyjazdu.

Opiekunko osób starszych, nie bój się wyjazdu!

Pomimo pandemii koronowirusa Promedica24 cały czas rekrutuje nowych opiekunów i opiekunki seniorów, organizuje wyjazdy do pracy i świadczy usługi. Ze względu na obecną sytuację w kraju i całej Europie związaną ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, zostały wdrożone nowe standardy obsługi potencjalnych kandydatów, a firma dba o ich bezpieczeństwo. Także podczas pełnienia obowiązków w domu podopiecznego opiekunka nie zostaje pozostawiona sama sobie – Promedica24 służy wsparciem i kontaktem z Menedżerem Kontraktu.

Artykuł sponsorowany

9.00 avg. rating (85% score) - 1 vote

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*