Polecane informacje
Home / Informacje / Główne grzechy osób poszukujących pracy

Główne grzechy osób poszukujących pracy

Dlaczego jednym osobom udaje się znaleźć pracę w kilka tygodni, a inni poszukują posady całymi miesiącami i wciąż muszą się godzić z porażką na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych? Być może powodem takiej sytuacji jest to, że osoby szybko znajdujące pracę mają lepsze kompetencje do wykonywania danego zawodu, albo bogate doświadczenie w danej branży. Nie jest to jedyne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Nawet osoby posiadające takie same umiejętności i wykształcenie mogą poszukiwać pracy w różnym czasookresie. Spowodowane jest to przede wszystkim podejściem do procesu poszukiwania zatrudnienia. Wiele osób popełnia szereg błędów, które zamykają im drogę do kariery zawodowej.

Pierwszym, często najważniejszym „grzechem” osób poszukujących bezowocnie pracy jest źle skonstruowane CV i list motywacyjny. Wydaje się, że napisano już wszystko o tym, jak przygotować swoje dokumenty aplikacyjne. Są jednak osoby, które na szybko i niedbale przygotowują CV, czym ewidentnie zrażają do siebie potencjalnych pracodawców czy osoby rekrutujące. Widząc chaotyczne, nieprzemyślane CV rekruter odnosi słuszne wrażenie, że kandydatowi tak naprawdę nie zależy na otrzymaniu danej pracy i jest osobą nie poukładaną – tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wiele kandydatów na pracowników nie traktuje poważnie kwestii tworzenia CV i listu motywacyjnego, podczas gdy właśnie te dokumenty tworzą pierwsze wrażenie, wizerunek osoby, która powinna być idealnym kandydatem na pracownika. Jeśli aplikacja jest stworzona w sposób niezgodny z obowiązującymi zasadami, niedbale, wówczas małe prawdopodobieństwo, że pracodawca przyjmie taką osobę do pracy.

Bardzo często przy tworzeniu CV kandydaci nie wpisują zdobytych umiejętności, swoich kompetencji, czy zakończonych szkoleń, czym zamykają sobie drogę do otrzymania pożądanej posady. Ich aplikacje są odrzucane już w pierwszym etapie selekcji kandydatów.

Kolejnym kardynalnym błędem popełnianym przez osoby starające się o pracę jest brak elementarnej wiedzy o potencjalnym pracodawcy. Nie wiedzą, na jakie stanowisko aplikują i czym właściwie zajmuje się firma. Jeśli taka osoba nieprzygotowana przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną, rekruter bardzo szybko to odkryje i nie będzie kontynuował z nią dyskusji. Kandydaci często nie dokładnie czytają ogłoszenia rekrutacyjne. Wysyłają masowo swoje aplikacje na różne stanowiska pracy, a w momencie, gdy ktoś do nich zadzwoni z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną nie mają pojęcia, co to za firma.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*