Polecane informacje
Home / Informacje / Czy pożyczka na samochód obejmuje również zakup ubezpieczenia OC i AC?

Czy pożyczka na samochód obejmuje również zakup ubezpieczenia OC i AC?

Zakup samochodu może wymagać uruchomienia na ten cel w banku kredytu lub pożyczki. Czy w takim przypadku kredytobiorca może liczyć na sfinansowanie w ramach jednego zobowiązania nie tylko kosztów nabycia pojazdu, ale również kosztów składek na ubezpieczenie OC i AC (oblicz składkę w Liberty Ubezpieczenia)?

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie

Kosztem ponoszonym przez każdego właściciela jest składka na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wyrządzonych osobom trzecim podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Bez względu na typ pojazdu czy sposób finansowania jego zakupu, najpóźniej w dniu rejestracji samochodu w urzędzie lub wygaśnięcia jego wcześniejszej polisy, właściciel musi podpisać z wybraną firmą ubezpieczeniową umowę o zawarcie polisy OC komunikacyjnej dla swojego auta. W przeciwnym wypadku kierowca naraża się na przykre konsekwencje prawne i finansowe.

Natomiast fakultatywnym, nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest ubezpieczenie Autocasco, nazywane w skrócie ubezpieczeniem AC. Chroni ono pojazd i samego kierowcę przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód wyrządzonych mu przez nieznane osoby trzecie, w wyniku działania sił natury lub własnej aktywności kierowcy. Bardzo ważnym elementem AC jest ochrona przed kradzieżą i zniszczeniem pojazdu.

Koszty ubezpieczeń w kredycie?

Wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC zależna jest od wielu czynników dotyczących pojazdu i właściciela. Najwięcej za OC zapłacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy lub osoby, które straciły zniżki ubezpieczeniowe w wyniku spowodowanego wypadku komunikacyjnego. AC będzie droższe dla nowych aut, które typowane są w rankingach ubezpieczeniowych na najbardziej popularne wśród złodziei.

Koszty składek ubezpieczeniowych w nielicznych przypadkach kredytów samochodowych można skredytować. Taką ofertę przedstawia Getin Bank, który gotowy jest sfinansować ubezpieczenie OC i AC pojazdu oraz prowizje kredytową. Przy kredycie najczęściej należy ustanowić cesję na rzecz banku z ubezpieczenia AC. Jeśli więc doszłoby do wypadku uzasadniającego wypłatę świadczenia z Autocasco, pieniądze zostaną przekazane na rzecz banku, który udzielił pożyczki samochodowej z takim zabezpieczeniem spłaty.

Warto sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu czy pożyczki samochodowej w danej instytucji kredytowej, czy taki produkt pozwoli na sfinansowanie kosztów ubezpieczeń obowiązkowych i nieobowiązkowych dla pojazdu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*