Polecane informacje
Home / Informacje / Jesteś samodzielny i odpowiedzialny? Znajdziesz pracę

Jesteś samodzielny i odpowiedzialny? Znajdziesz pracę

Przedsiębiorcy w wielu przypadkach nie mają czasu, ani sposobności do tego, aby uczyć nowych pracowników wykonywania danego zawodu. Szybciej zatrudnią osobę, która ma już pewne doświadczenie w wykonywaniu pracy i jest gotowa podjąć trud samodzielnego dokształcania, niż kandydata, który dopiero co ukończył studia, nie ma kompletnie żadnego doświadczenia w pracy zawodowej, a na dodatek potrzebuje wciąż pomocy, aby radzić sobie z zadaniami czekającymi go w trakcie wykonywania prostych obowiązków zawodowych.

Nauka nowego pracownika w miejscu pracy wymaga oddelegowania do tego celu innej, doświadczonej już osoby zatrudnionej w przedsiębiorstwie. Automatycznie, nie może ona wykonywać swojej pracy w taki sam sposób, jak uprzednio. Pracodawca sam też nie może porzucić zarządzania przedsiębiorstwem, aby na każdym kroku pomagać swojemu nowemu pracownikowi.

Dlatego też przy zatrudnianiu kandydatów na pracowników w wielu firmach bardzo ważnymi cechami jest samodzielność i odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Pracodawcy poszukują więc pracowników nie tylko z doświadczeniem i odpowiednimi kompetencjami zawodowymi, ale też takich, którzy sami zorganizują sobie pracę, będą dbali o terminowe wywiązywanie się ze swoich obowiązków i nie będą wymagali stałego nadzoru innej osoby. W „cenie” u pracodawców są kandydaci dobrze zorganizowani i odporni na stres. Jeśli w czasie rozmowy kwalifikacyjnej okazuje się, że kandydat nie potrafi sam podejmować nawet łatwych decyzji, nie umie stworzyć harmonogramu zadań, najpewniej jego kandydatura zostanie szybko odrzucona.

Jeśli kandydat jest energiczny, zdyscyplinowany, potrafi utrzymać samodyscyplinę w pracy zawodowej, nie wymaga mentora, a także potrafi umiejętnie zarządzać czasem w pracy, a dodatkowo posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, na pewno bez trudu, w krótkim czasie znajdzie zatrudnienie. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że firmy szukają pracowników, których nie będą musiały pilnować nadzorować, a którzy będą gotowi wziąć pełną odpowiedzialność za wykonywane zadania zawodowe. Pracownik musi być pewny tego co robi, działać z jasno określonym celem przy użyciu instrumentów, jakie wcześniej przetestował i zaplanował. Dzięki temu każdy projekt czy zadania realizowane przez niego będą wykonywane w sposób zorganizowany.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie publikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

*